Κυριακή 19 Αυγούστου 2018

ΦΙΛΙΚΟ: Α.Ε. Φιλύρου-Δόξα Πενταλόφου 2-0

Σήμερα (19/8) το απόγευμα στο γήπεδο του Φιλύρου πραγματοποιήθηκε το πρώτο φιλικό της Δόξας Πενταλόφου, εκεί όπου ηττήθηκε από την τοπική ΑΕΦ με σκορ 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό ενώ στο 42' έγινε και το 2-0. Οι της Δόξας στο πρώτο μέρος δεν παρουσίασαν κάτι το ουσιαστικό.

Η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο κινητικοί στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας 3 πολύ καλές ευκαιρίες με τους Τάκη (49') και Άγγελο Γιόφκα (62' και 75'), όμως το σκορ παρέμεινε ως το τέλος στο 2-0. Επόμενο φιλικό για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Ατρόμητο Παλιού Αγιονερίου (ΕΠΣ Κιλκίς), αγώνας που θα γίνει την Τετάρτη 22-8-2018 και ώρα 18:30 μ.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (Αλέκος Θεοδωρίδης): Ψάριας, Δαλκίδης, Μενεξές, Σκέμπης, Τσιρωνάς, Αραμπατζούδης, Αγγελής, Σίμος, Τζιώλης, Μιχαλάκης, Κύρου.
ΕΠΑΙΞΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΙ: Σαπάνης Μ., Γιόφκας Α., Γιόφκας Τ., Ατέσης, Τσιντσάρης, Τσιφούτης Αθ.τ.Ε., Τσιφούτης Αθ.τ.Κ., Λιθοξόπουλος Ζ. και Τάκης.

Παρασκευή 10 Αυγούστου 2018

Ο Ζαχαρίας Λιθοξόπουλος στην Δόξα Πενταλόφου!

Τον 16χρονο επιθετικό Ζαχαρία Λιθοξόπουλο απέκτησε η Δόξα Πενταλόφου, αποτελώντας την 5η μεταγραφική κίνηση της ομάδος. Ο Ζαχαρίας είναι ένα παιδί που βγήκε από τα "σπλάχνα" των ακαδημιών της Δόξας Πενταλόφου μιας και κατάγεται από τον Πεντάλοφο ενώ αγωνίστηκε επίσης στις ακαδημίες του Πρωτέα Ευόσμου, στην Κ15 του Ηρακλή Θεσσαλονίκης και τελευταία στην Αστραπή Μεσαίου στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας. Από το doxapentalofoumas του ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν και χωρίς τραυματισμούς!

Πέμπτη 9 Αυγούστου 2018

Η "πρώτη" της Δόξας Πενταλόφου 2018-19!

Τα πρώτα χιλιόμετρα έτρεξαν σήμερα (9/8/18) στο γήπεδο του Πενταλόφου, οι ποδοσφαιριστές της Δόξας κάτω από της οδηγίες του νέου της προπονητή κ.Αλέκου Θεοδωρίδη.

Δείτε παρακάτω φωτοστιγμιότυπα από την πρώτη προπόνηση της ομάδος:

Πέμπτη 2 Αυγούστου 2018

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Δικός της και ο Γιώργος Μανίκος!

Τον 32χρονο (28-6-1986) έμπειρο φορ Γιώργο Μανίκο απέκτησε η Δόξα Πενταλόφου, ενισχύοντας ακόμη περισσότερο το ρόστερ της. Ο Γιώργος την τελευταία διετία αγωνίστηκε με μεγάλη επιτυχία στην Αναγέννηση Χαλκηδόνας μετρώντας πολλές συμμετοχές στο ενεργητικό του και πετυχαίνοντας παράλληλα αρκετά τέρματα ενώ παλαιότερα αγωνιζόταν και στην ομάδα της Δόξας Αδένδρου. Απο το doxapentalofoumas του ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν και χωρίς τραυματισμούς!