Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Ιάσων Αυγής 1-3

Ένα πλασματικό σκορ εξελίχθηκε σήμερα στο γήπεδο του Πενταλόφου, διότι άλλη ομάδα ήταν καλύτερη στο παιχνίδι και άλλη κέρδισε. Η Δόξα σήμερα γνώρισε μια απρόσμενη ήττα καθώς για 80' λεπτά είχε τον έλεγχο του αγώνα αλλά σε δύο φάσεις αδράνειας το σκορ από 1-1 έγινε 1-3. Στο πρώτο ημίχρονο από τα πρώτα λεπτά η Δόξα μπήκε πιο καλά στο παιχνίδι, χάνοντας πολύ καλές ευκαιρίες με τους Τσιφούτη, Μάσκα, Φαρμακομύτη και Γιόφκα. Όμως το σκορ άνοιξε στο 22' με πλασέ ο Κανδύλας για τον Ιάσων, στην μοναδική ευκαιρία που δημιουργήθηκε από πλευράς Αυγής στο πρώτο μέρος. Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Και στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό με την Δόξα να είναι καλύτερη και να προσπαθεί για την ισοφάριση του σκορ. Οι προσπάθειες απέδωσαν καρπούς και στο 67' ο Τσιφούτης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-1 για την Δόξα. Φτάνουμε στο 79ο λεπτό όταν η Δόξα βγαίνει σε οργανωμένη επίθεση, με τον Σαραμουρλή από καλή θέση να μην κάνει το σουτ αλλά να πασάρει λάθος στον Λιθοξόπουλο. Στην ακριβώς επόμενη φάση οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν πέναλτι σε ανατροπή που έκανε ο τερματοφύλακας της Δόξας Καλαμπόκας, ο οποίος αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα. Την θέση του πήρε ο νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας Χρήστος Πένου. Ο Κερατίδης εκτελεί το πέναλτι, ο Πένου το αποκρούει, η μπάλα όμως δεν απομακρύνεται και στην συνέχεια η μπάλα επιστρέφει και πάλι στον Κερατίδη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-2 για την Αυγή στο 81'. Χωρίς ψυχολογία η Δόξα στα τελευταία λεπτά δέχθηκε ακόμα ένα τέρμα από την ομάδα της Αυγής στο 89' με τον Όρκα να διαμορφώνει το τελικό 1-3. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Μακεδονικό, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Μακεδονικού. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα οριστούν την Τρίτη 10-11-2015 από την ΕΠΣΜ.

Δόξα Πενταλόφου (Γιώργος Βλαχούδης): Καλαμπόκας, Σεΐζης, Καραφυλλίδης, Μάσκας (67' Κοπαλίδης), Καρκάρης, Λιθοξόπουλος (80' Πένου), Σαραμουρλής, Φαρμακομύτης (46' Σαρίκης), Τσιφούτης Αθ., Γιόφκας, Τζιώλης

Ιάσων Αυγής (Νίκος Παρούτογλου): Μιχαηλίδης, Αίβάζογλου, Ζελιλίδης (65' Αρουτίδης), Λισίτσας, Παϊραζίδης, Κερατίδης, Φιλλιπίδης, Όρκας, Κανδύλας (72' Σταυρίδης), Μούσης (46' Μπανακάκης), Ανεστίδης

Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ (12η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Παρασκευή 6 Νοεμβρίου 2015

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ  8/11/2015, ΩΡΑ 11:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 8-11-2015 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ., ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 12ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ. ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 18Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2014-2015, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΑΤΖΗΑΓΟΡΑΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΝΑΣΗΣ.