Τετάρτη 29 Απριλίου 2015

Β' ΦΑΣΗ PLAY OFF Α1: Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Θερμαϊκός Θέρμης 1-0

Την είσοδό του στα μπαράζ ανόδου της Γ' Εθνικής πανηγυρίζει εδώ και λίγη ώρα ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου, που επικράτησε με 1-0 του Θερμαϊκού Θέρμης στο 92ο λεπτό, χάρη σε ένα εκπληκτικό γκολ που πέτυχε ο Κάρτας, με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.Αν και οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά συντηρητικά στο γήπεδο και έπαιξαν με σφιχτές άμυνες, εκεί που όλα έδειχναν ότι η αναμέτρηση θα οδηγηθεί στην παράταση, στο 92ο λεπτό σε ένα αρχικό σουτ έξω από την περιοχή του Θερμαϊκού και την μπάλα να βρίσκει στο τείχος, στη συνέχεια αυτή στρώθηκε στα πόδια του Κάρτα, ο οποίος δεν άφησε την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη και με ένα σουτ "φωτοβολίδα" την έστειλα στα δίχτυα του Παλαβράκη, δίνοντας το έναυσμα να ξεσπάσουν έξαλλοι πανηγυρισμοί για την τεράστια και ιστορική αυτή νίκη!
Αξίζει να αναφέρουμε, ότι ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου αγωνιζόταν με παίκτη περισσότερο από το 80', όταν και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για χέρι, για λογαριασμό του Θερμαϊκού Θέρμης ο Παπαδόπουλος. Από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να "τρέξουν" περισσότερο και να εκμεταλλευθούν την αριθμητική τους υπεροχή, κάτι που τελικά κατάφεραν στις καθυστερήσεις. Μετά την επίτευξη του γκολ και κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών στον πάγκο του Αγγελοχωρίου, ο διαιτητής απέβαλλε από τον πάγκο τον αναπληρωματικό γκολκίπερ του Κεραυνού, Παπαδόπουλο.
Η αντίθεση των συναισθημάτων ήταν φανερή μετά το σφύριγμα της λήξης του αγώνα, καθώς από τη μία επικρατούσε η χαρά και η πανηγυρισμοί της πρόκρισης στα μπαράζ ανόδου και από την άλλη η απογοήτευση ζωγραφισμένη στα πρόσωπα των ποδοσφαιριστών και του τεχνικού επιτελείου του Θερμαϊκού Θέρμης, που κάπου εδώ τελειώνει το φετινό του "ταξίδι", παρά το γεγονός ότι στη σημερινή αναμέτρηση πάλεψε, ακόμη και όταν έμεινε με δέκα παίκτες.
Διαιτησία: Ι. Παπαδόπουλος (Λ. Δημητριάδης, Νατσιόπουλος)
4ος Διαιτητής: Παναγιώτης Παπαγγελής
Παρατηρητής: Δημ. Βατσικούρας
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Κεραυνός Αγγελοχωρίου: (Γ. Αμανατίδης - Β. Λευθερούδης) Μαλαμής, Δοκλοδήμος (94' Παντοσίτης), Μαραμπαϊδης, Κατσόγλου, Σαραγιώτης, Κάρτας, Μπαλασάς (72' Τσίλης), Ρεσούλι, Γεροθανάσης (93' Πελεβάνης), Κατιανός, Λεσάι.
Θερμαϊκός Θέρμης: (Κ. Γιότκος) Παλαβράκης, Αχαλινόπουλος, Μέτσιος, Κολώνης, Φάκας, Παπαδόπουλος, Τρόκας, Μαυρομάτης (60' Βοσνιάδης), Τσόχας, Σιαντρόπουλος, Φαρμάκης.
ΠΗΓΗ: PAMEBALA.GR

Δευτέρα 27 Απριλίου 2015

Την Τετάρτη 29 Απριλίου 2014 ο αγώνας Κεραυνός Αγγελοχωρίου - Θερμαϊκός Θέρμης

TΕΤΑΡΤΗ 29.04.2015

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(Β’ ΦΑΣΗ PLAY OFF)
------------------------------------------
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Θερμαϊκός Θέρμης
Γήπεδο: Αγγελοχωρίου - ώρα: 16.30
Παρατηρητής: Βατσικούρας Δημήτριος - Α'Βοήθ.: Κελεσίδης Βίκτωρ

Κυριακή 26 Απριλίου 2015

Α' ΦΑΣΗ PLAY OFF Α1: Μακεδονικός-Θερμαϊκός Θέρμης 0-0 κ.δ. (3-4 πεν.)

Στον πρώτο γύρο των play off, ο Θερμαϊκός Θέρμης πήρε την πρόκριση για τον… τελικό του Αγγελοχωρίου, κερδίζοντας με 3-4 τον Μακεδονικό στα πέναλτι.
Σε ένα παιχνίδι με δύναμη, πάθος και εκατέρωθεν ευκαιρίες, η ομάδα του Κώστα Γιότκου ήταν αυτή που έδειξε ότι είναι έτοιμη να διεκδικήσει και πάλι αυτό που της… ανήκει από την περσινή σεζόν. Δηλαδή την άνοδο. Πάντως, οι «πράσινοι» αγωνίστηκαν χωρίς άγχος σε ένα ιδιαίτερα κρίσιμο παιχνίδι και ίσως αυτό το γεγονός να έπαιξε σημαντικό ρόλο στο «καθαρό» μυαλό των ποδοσφαιριστών τόσο στα 120 λεπτά παιχνιδιού όσο και στην διαδικασία των πέναλτι.
Από την άλλη, ο Μακεδονικός που είχε μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος με τον Παπαποστόλου να ανοίξει το σκορ, πλέον βρίσκεται εκτός play off και σιγά-σιγά καλείται να ανασυνταχθεί ενόψει της νέας χρονιάς. Παρά την απογοήτευση, παίκτες και τεχνικό τιμ, μετά την ολοκλήρωση του παιχνιδιού συγκεντρώθηκαν στο κέντρο του γηπέδου και φώναξαν όλοι μαζί «Μακεδονικός».
Βέβαια, στο αγωνιστικό κομμάτι, πέρα από την κλασσική ευκαιρία του Γιάννη Παπαποστόλου που μπλόκαρε ο Παλαβράκης, οι φιλοξενούμενοι είχαν τριπλή τεράστια ευκαιρία στην παράταση να ανοίξουν το σκορ, ωστόσο ο Αντωνιάδης κατάφερε να κρατήσει το μηδέν, διώχνοντας τη μπάλα με το κεφάλι πάνω από τη γραμμή.
Τέλος, ο Μακεδονικός στα τελευταία του παιχνιδιού προσπάθησε να πάρει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά της παράτασης, ωστόσο ο Παλαβράκης κατάφερε σε τετ-α-τετ να σώσει τον Θερμαϊκό από σχεδόν βέβαια παραβίαση.
Διαιτησία: Λυμπούδης (Νικολαϊδης-Μερκενίδης)
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 (Αβραμίδης): Πεϊμανίδης, Μπασκάκης, Κελεσίδης, Αντωνιάδης, Τζιντζής, Ιασωνίδης, Λένος, Γαρύφαλλος, Στασινόπουλος, Ζαγναφέρης, Παπαποστόλου

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Γιότκος): Παλαβράκης, Αχαλινόπουλος, Μέτσιος, Κολώνης, Φάκας, Παπαδόπουλος, Τρόκας, Καραπατσακίδης, Φαρμάκης, Σιαντρόπουλος, Τσόχας
ΠΗΓΗ: epsm24.gr

Παρασκευή 24 Απριλίου 2015

ΕΠΣΜ: Ο προγραμματισμός των play off της Α1

Την Κυριακή 26 Απριλίου 2015 θα πραγματοποιηθεί η α’ φάση play off μεταξύ των ομάδων «Μακεδονικός» και– «Θερμαϊκός Θέρμης»,
Από κει και έπειτα, την Τετάρτη 29 Απριλίου 2015 θα διεξαχθεί η β’ φάση play off μεταξύ της ομάδας που κατέλαβε τη 2η θέση, δηλαδή ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου και της νικήτριας ομάδας του ζευγαριού της α’ φάσης, Μακεδονικός – Θερμαϊκός Θέρμης.
Στην περίπτωση που χρειαστεί να γίνει και δεύτερος αγώνας σε ουδέτερο γήπεδο για την ανάδειξη της δευτεραθλήτριας ομάδας, τότε αυτός θα οριστεί την Κυριακή 3 Μαϊου 2015.