Κυριακή 19 Απριλίου 2015

Ιάσων Αυγής-Δόξα Πενταλόφου 1-0

Την ευκαιρία για δεύτερη φορά να τελειώσει την υπόθεση παραμονή έχασε η Δόξα Πενταλόφου καθώς ηττήθηκε από τον Ιάσων Αυγής με σκορ 1-0.Στο πρώτο ημίχρονο ο Ιάσων Αυγής ήταν κυρίαρχος στο παιχνίδι, δημιουργώντας παράλληλα και 2-3 κλασσικές ευκαιρίες ακόμα να προηγηθεί με μεγαλύτερο σκορ.Στο 24' σουτ από πλάγια του Τζαφάϊ απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Μιχαηλίδης.Στο 36' μετά από αναμπουμπούλα στην άμυνα της Δόξας, ο Μέμα με πλασέ έκανε το 1-0 για τον Ιάσων Αυγής.Στο 41' δυνατό σουτ του Ιβάνοφ, πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Μιχαηλίδη.Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι και προσπάθησε να βγει με αξιώσεις μπροστά στα καρέ του Μιχαηλίδη ούτως ώστε να μπορέσει να ισοφαρίσει.Στα πρώτα πέντε λεπτά του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 47', ο Ιάσων σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Γρηγοριάδη, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 2-0.Έπειτα η Δόξα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και την κυκλοφορία της μπάλας.Στο 88ο λεπτό του αγώνα η Δόξα κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Γαβριηλίδη.Ο Τζαφάϊ ανέλαβε την εκτέλεση του και από τα έντεκα βήματα έστειλε τη μπάλα απ' ευθείας άουτ από την εστία του Μιχαηλίδη, χάνοντας την μεγαλύτερη ευκαιρία για την Δόξα να μείνει από αυτό το ματς στην κατηγορία.Τελικό σκορ 1-0.Έτσι λοιπόν η Δόξα από το επόμενο και τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος χρειάζεται μόλις 1 βαθμό για να παραμείνει οριστικά στην Α1 κατηγορία.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΑΟ Καρδίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 22/4/2015 και ώρα 17:00 μ.μ. στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Ζαφειρόπουλος (Λιάρης, Α. Μερκενίδης).
ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ (Γιώργος Ταληχμανίδης): Μιχαηλίδης, Αϊβάζογλου, Θεοδωρίδης, Κριτόπουλος, Παϊραζίδης, Λύτας, Πασχαλίδης (73' Πιπιλίκας), Μεμάς, Κατσαρός (85' Παπαδόπουλος), Γκρίλλας, Αρουτίδης (89' Τζορντανίδης).
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Κώστας Μπήκας): Γρηγοριάδης, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Χατζηαποστόλου, Σαραμουρλής, Ταΐρης, Βασιλείου (67' Σαρίκης), Τζαφάϊ, Χατζηαγοράκης, Σαπάνης Μ. (89' Καραφυλλίδης), Ιβάνοφ.
Φώτο από το παιχνίδι του Ιάσων Αυγής με την Δόξα Πενταλόφου:

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΑΥΓΗ!!!

ΤΟΝ ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 37ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣΜ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 19/4/2015 ΣΤΙΣ 17:00 Μ.Μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ.ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗ, ΚΑΘΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΑ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΣΤΗΝ Α1.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗ ΟΓΔΟΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1, Η ΔΟΞΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1 ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΟ ΧΑΤΖΗΑΓΟΡΑΚΗ ΚΑΙ ΜΙΧΑΛΗ ΝΑΣΗ.