Τετάρτη 15 Απριλίου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ. της ομάδος Μ.Α.Σ. ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ σας εύχονται Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλους.

Τετάρτη 8 Απριλίου 2015

Ομόνοια Σίνδου-Δόξα Πενταλόφου 0-0

Την ευκαιρία να τελειώσει την υπόθεση παραμονή έχασε η Δόξα Πενταλόφου, καθώς ήρθε ισόπαλη στη Σίνδο με την Ομόνοια με σκορ 0-0.Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά κακό, με την κάθε ομάδα να έχει στο δεύτερο ημίχρονο από μία κλασσική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τίποτα ουσιαστικό και χωρίς φάσεις, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το ισόπαλο σκορ 0-0.Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα είχε μια ελαφρά υπεροχή, με την Ομόνοια να δημιουργεί πρώτη την μεγάλη ευκαιρία στο 62', όταν ο Κανδύλας από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Φωτόπουλο, κρατώντας ο ίδιος την εστία της Δόξας ανέπαφη.Μέχρι το 70ο λεπτό η Ομόνοια έχασε άλλες δυο καλές ευκαιρίες αλλά ο τερματοφύλακας της Δόξας Φωτόπουλος έκανε εντυπωσιακές αποκρούσεις και στις δυο φάσεις.Και φτάνουμε στο 78ο λεπτό του αγώνα, όταν χάθηκε η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!!! για την Δόξα, όταν ο Χατζηαγοράκης σε εντελώς κενή εστία της Ομόνοιας δεν μπόρεσε να σκοράρει και βάλει μπροστά στο σκορ την Δόξα Πενταλόφου.Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού υπήρξε αρκετή ένταση εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου, καθώς σε μία φάση στο 88ο λεπτό πιάστηκαν στα χέρια ο τερματοφύλακας της Δόξας Φωτόπουλος και ο επιθετικός της Ομόνοιας Κανδύλας με αποτέλεσμα ο διαιτητής κ.Μάστακας να τους βγάλει από μία κόκκινη κάρτα.Τελικό αποτέλεσμα 0-0.Επομένως μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Δόξα θέλει τουλάχιστον μία νίκη στους επόμενους δύο αγώνες με Ιάσων Αυγής και ΑΟ Καρδίας για να σωθεί και μαθηματικά στην Α1 κατηγορία.Την επόμενη αγωνιστική (36η) που θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τετάρτη του Πάσχα (15/4), η Δόξα Πενταλόφου θα κάνει το ρεπό της.

Δόξα Πενταλόφου (Κώστας Μπήκας)Φωτόπουλος, Σεΐζης, Σαρίκης, Χατζηαποστόλου, Σαπάνης Μ., Ιβάνοφ, Ταΐρης, Χατζηαγοράκης, Αραμπατζούδης, Λιθοξόπουλος, Βασιλείου.
Αγωνίστηκαν και οι: Σαραμουρλής, Γαβριηλίδης και Καραφυλλίδης.