Αναζητηση στο ιστολογιο (Μπορειτε να δειτε προηγουμενες δημιοσιευμενες αναρτησεις)
ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ!!!
Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014
Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014
Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014
Δόξα Πενταλόφου-Ιάσων Αυγής 2-1
Σ' ένα βαρύ αγωνιστικό τερρέν και με πολύ δυνατό αέρα, η Δόξα Πενταλόφου είχε τα ψυχικά αποθέματα και νίκησε έστω και δύσκολα στα τελευταία λεπτά τον Ιάσων Αυγής με τελικό σκορ 2-1.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 6' έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί με τον Χατζηαγοράκη αλλά το πλασέ του μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Αυγής Μιχαηλίδης.Μεγάλη ευκαιρία στην αντεπίθεση να πάρει κεφάλι στο σκορ έχασε αυτή τη φορά ο Ιάσων Αυγής, όταν ο Αρουτίδης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Φωτόπουλου.Στο 32' ήρθε το γκολ για την Δόξα μετά από σέντρα του Σταμπουλή, ο Χατζηαγοράκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ 1-0.Σκορ ημιχρόνου 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο πολύς αέρας ήταν κυρίαρχος του παιχνιδιού και αυτή τη φορά ήταν υπέρ του Ιάσων Αυγής.Στο 54' η ομάδα της Αυγής κατάφερε και με τη βοήθεια του αέρα να ισοφαρίσει το ματς με κεφαλιά του Μεμά. Από εκείνο το λεπτό και έπειτα ο πολύ δυνατός αέρας δεν άφησε να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες με την ομάδα της Αυγής να έχει μόνο μια ελαφρά υπεροχή.Στο 77' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κατσαρός του Ιάσων Αυγής.Η Δόξα πίεσε αρκετά στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα και κατάφερε στο 86' να πετύχει το πολυπόθητο γκολ της νίκης με πλασέ του Νάση μέσα από την μικρή περιοχή.Τελικό αποτέλεσμα 2-1.Πολύ μεγάλη και σημαντική νίκη για την Δόξα που ανέρχεται στους 28 βαθμούς.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΑΟ Καρδίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της ομώνυμης ομάδας.Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν κατά πάσα πιθανότητα την Τρίτη 6/1/2015 από την ΕΠΣΜ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 4-1-2015 ΝΑ ΔΙΕΞΑΧΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΒΛΗΘΕΝΤΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Ε' ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ. ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΣΜ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ!
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Σαπάνης Ηλίας): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης (62΄ Ψωμαδέλης), Γραικός, Σαπάνης Γιάννης (54΄λ.τ Χατζηαποστόλου), Σαραμουρλής, Ιβάνοφ, Σταμπουλής, Χατζηαγοράκης (54΄Νάσης), Αραμπατζούδης, Τζαφάι.
ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ (Ταληχμανίδης Γιώργος): Μιχαηλίδης, Αϊβάζογλου, Μαρίκος Χ., Κριτόπουλος, Παϊραζίδης, Μαρίκος Σ., Αρουτίδης, Χατζητοπούζης (46΄Κύρκος), Κατσαρός, Γκρίλας, Μεμά.
Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ
Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας
ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.
Αναλυτικά η 18η αγωνιστική
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 2-4
Ολυμπιακός Κυμίνων – Αστέρας Ραιδεστού 0-0
Δόξα Πενταλόφου – Ιάσων Αυγής 2-1
ΓΣ Ηλιούπολης – Μακεδονικός 1-4
ΠΑΟΝΕ – ΑΟ Καρδίας 1-2
Οδυσσέας Κορδελιού – Αχιλλέας Τριανδρίας 2-1
ΑΠΕ Λαγκαδά – Παύλος Μελάς 3-0
ΑΕ Πολυδενδρίου – Θερμαϊκός Θέρμης 1-6
Διγενής Μονολόφου – Ενωση Συκεών 1-3
Ολυμπιακός Κυμίνων – Αστέρας Ραιδεστού 0-0
Δόξα Πενταλόφου – Ιάσων Αυγής 2-1
ΓΣ Ηλιούπολης – Μακεδονικός 1-4
ΠΑΟΝΕ – ΑΟ Καρδίας 1-2
Οδυσσέας Κορδελιού – Αχιλλέας Τριανδρίας 2-1
ΑΠΕ Λαγκαδά – Παύλος Μελάς 3-0
ΑΕ Πολυδενδρίου – Θερμαϊκός Θέρμης 1-6
Διγενής Μονολόφου – Ενωση Συκεών 1-3
Βαθμολογία (18η αγωνιστική)
ΑΠΕΛ 42
Θερμαϊκός Θέρμης 36
Παύλος Μελάς 33
Κεραυνός
Αγγελοχωρίου 32
Δόξα Πενταλόφου 28
Μακεδονικός 28
ΑΟ Καρδίας 27
ΠΑΟΝΕ 27
Ολυμπιακός
Κυμίνων 26
Μαλακοπή 25
Οδυσσέας
Κορδελιού 23
Ιάσων Αυγής 20
Αχιλλέας
Τριανδρίας 19 (Σε 17 ματς)
Ηλιούπολη 18
Ομόνοια
Σίνδου 18 (σε 16 ματς)
Αστέρας
Ραιδεστού 17
Διγενής
Μονολόφου 8
ΑΕΠ 7
Ένωση Συκεών
6 (σε 15 ματς)
Η επόμενη 19η αγωνσιτική
Αστέρας Ραιδεστού – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας
Ιάσων Αυγής – Ομόνοια Σίνδου
Μακεδονικός – Ολυμπιακός Κυμίνων
ΑΟ Καρδίας – Δόξα Πενταλόφου
Αχιλλέας Τριανδρίας – ΓΣ Ηλιούπολης
Παύλος Μελάς – ΠΑΟΝΕ
Θερμαϊκός Θέρμης – Οδυσσέας Κορδελιού
Ενωση Συκεών – ΑΠΕ Λαγκαδά
Διγενής Μονολόφου – ΑΕ Πολυδενδρίου
Ιάσων Αυγής – Ομόνοια Σίνδου
Μακεδονικός – Ολυμπιακός Κυμίνων
ΑΟ Καρδίας – Δόξα Πενταλόφου
Αχιλλέας Τριανδρίας – ΓΣ Ηλιούπολης
Παύλος Μελάς – ΠΑΟΝΕ
Θερμαϊκός Θέρμης – Οδυσσέας Κορδελιού
Ενωση Συκεών – ΑΠΕ Λαγκαδά
Διγενής Μονολόφου – ΑΕ Πολυδενδρίου
Εγγραφή σε:
Αναρτήσεις (Atom)