Τρίτη 4 Νοεμβρίου 2014

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΟΝ ΜΟΝΟΛΟΦΟ!!!

ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΚΑΘΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ ΑΝΑΜΕΤΡΟΝΤΑΙ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 5/11/2014 ΣΤΙΣ 15:00 Μ.Μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ.

ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΝΤΙΠΑΛΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ.

Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

Πρόγραμμα αγώνων Τετάρτης 5 Νοεμβρίου στην Α1!!!

Δείτε το πρόγραμμα αγώνων της Τετάρτης 5 Νοεμβρίου από το πρωτάθλήμα της Α1 ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΤΕΤΑΡΤΗ 05.11.2014
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(12η αγωνιστική)

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 0-0

Ισόπαλο αποτέλεσμα είχαμε σήμερα (2/11) στον Πεντάλοφο, όπου Δόξα Πενταλόφου και Θερμαϊκός Θέρμης έμειναν στο στείρο 0-0.Στο πρώτο ημίχρονο και δύο ομάδες δεν δημιούργησαν καμιά ουσιαστική τελική προσπάθεια αν εξαιρέσουμε την τεράστια χαμένη ευκαιρία της Δόξας να ανοίξει το σκορ στο 29', όταν ο Νάσης βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Θερμαϊκού, όμως το σουτ του μπλόκαρε δύσκολα ο Παλαβράκης.Δοκάρι είχε ο Σιαντρόπουλος για τον Θερμαϊκό στο 37' μετά από εκτέλεση φάουλ.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ιβάνοφ, ο Γιάννης Σαπάνης έπιασε τη κεφάλια αλλά αυτή πέρασε ξυστά άουτ από την δεξιά πλευρά της εστίας του Παλαβράκη, χάνοντας άλλη μια μεγάλη ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην Δόξα.Στο 67' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σιαντρόπουλου, ο Φωτόπουλος έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.Η Δόξα από εκείνο το λεπτό και έπειτα είχε ολοκληρωτικά τον έλεγχο του παιχνιδιού, προσπάθησε να πετύχει κάποιο τέρμα αλλά η πολύ καλή άμυνα που είχε ο Θερμαϊκός δεν άφησε περιθώρια να κινδυνέψει η εστία του Παλαβράκη.Η μεγάλη ευκαιρία για τον Θερμαϊκό Θέρμης έγινε στο 83', μετά από συρτή σέντρα του Σιαντρόπουλου, ο επερχόμενος Φαρμάκης από το ένα μέτρο της εστίας του Φωτόπουλου δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.Τελικό αποτέλεσμα 0-0.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Διγενή Μονολόφου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 5/11/2014 και ώρα 15:00 μ.μ. στο γήπεδο του Μονολόφου.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Σαπάνης Ηλίας): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Γραικός, Σαπάνης Ι., Ταΐρης, Σταμπουλής, Τζαφάϊ (77΄ Χατζηαγοράκης), Νάσης, Αραμπατζούδης, Ιβάνοφ.

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Γιότκος Κώστας): Παλαβράκης, Ιορδανίδης (73' Μέτσιος), Βοσνιάδης (53' Τσόχας), Κολώνης, Φάκας, Παπαδόπουλος, Αρχοντίδης, Καραπατσακίδης, Τρόκας, Σιαντρόπουλος, Φαρμάκης.

Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.