Πέμπτη 23 Οκτωβρίου 2014

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ!!!

ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 26/10/2014 ΣΤΙΣ 15:00 Μ.Μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ.

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2011-12 ΓΙΑ ΤΗΝ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΤΟΤΕ Δ' ΕΘΝΙΚΗΣ, ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΥ ΣΚΟΡ 4-2.

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ:

Ο Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος Αχιλλέας Τριανδρίας είναι ελληνικό αθλητικό σωματείο που δραστηριοποιείται στην περιοχή της Τριανδρίας, στο Νομό Θεσσαλονίκης. Επίσημο έτος ίδρυσής του είναι το 1946 και χρώματα του το μπλε και το λευκό. Ο σύλλογος διατηρεί τμήματα καλαθοσφαίρισης με έδρα το Δημοτικό Γυμναστήριο Τριανδρίας και ποδοσφαίρου με έδρα το Δημοτικό Στάδιο Τριανδρίας.Την αγωνιστική περίοδο, 2010-11, ο Αχιλλέας Τριανδρίας συμμετείχε στο Πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Δ' Εθνικής Κατηγορίας. Στην τελική βαθμολογική κατάταξη βρέθηκε στην 8η θέση, εξασφαλίζοντας την παραμονή του στην κατηγορία.

ΥΓΡΑΣΙΑ:57-63%

Πρόγραμμα αγώνων Κυριακής 26 Οκτωβρίου στην Α1!!!

Δείτε το πρόγραμμα αγώνων της Κυριακής 26 Οκτωβρίου από το πρωτάθλήμα της Α1 ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΚΥΡΙΑΚΗ 26.10.2014

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δείτε αναλυτικά τους σκόρερ της Δόξας,9η αγωνιστική.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 2-1

Μία μεγάλη και πολύ σημαντική νίκη πήρε η Δόξα Πενταλόφου, μετά από δύο ατυχή αποτελέσματα με Μαλακοπή και Ραιδεστό κέρδισε σήμερα την ομάδα του Μακεδονικού με σκορ 2-1.Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε καμία ουσιαστική φάση και από τις δύο ομάδες.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν και το παραγωγικότερο καθώς επιτεύχθηκαν και τα τρία γκολ του αγώνα.Στο 48ο λεπτό του αγώνα η Δόξα κέρδισε φάουλ και από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, ο Αραμπατζούδης με απευθείας εκτέλεση πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ, κάνοντας το 1-0 για την Δόξα.Στο 74' η ομάδα του Μακεδονικού κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Γιάννη Σαπάνη και ο παίκτης του Μακεδονικού από τα έντεκα μέτρα ισοφάρισε σε 1-1.Η Δόξα όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 86' ο Αραμπατζούδης κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή και ο ίδιος από τα έντεκα μέτρα έγραψε το τελικό 2-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αχιλλέα Τριανδρίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26/10/2014 και ώρα 15:00 μ.μ. στο γήπεδο της Τριανδρίας.

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 22/10/2014 ΣΤΙΣ 16:00 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ.ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α1 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΣΙΝΟ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ.ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2012-2013, ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΜΕ 1-0 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΨΩΜΑΔΕΛΗ.