Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-0

Δεύτερη εκτός έδρας ήττα δέχθηκε η Δόξα Πενταλόφου, αυτή τη φορά από τον Αστέρα Ραιδεστού με σκορ 1-0.Η Δόξα πέρα από το γκολ που δέχθηκε έχασε κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες να πετύχει κάποιο τέρμα αλλά χωρίς επιτυχία.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Ραιδεστού μπήκε πιο δυναμικά στον αγώνα δημιούργησε ορισμένες ευκαιρίες για γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Στο 32' η πρώτη ουσιαστική και μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα, όταν το σουτ του Ιβάνοφ απέκρουσε δύσκολα ο Μορόζ.Στο 35' δυνατό σουτ του Σταμπουλή απέκρουσε ο Μορόζ σε κόρνερ.Άλλο ένα σουτ στο 37' του Τζαφάϊ πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του Μορόζ.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας έπαιξε πιο έξυπνα, πέτυχε το γκολ και κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης.Στο παιχνίδι τώρα και συγκεκριμένα στο 66' ο τερματοφύλακας του Αστέρα Μορόζ έκανε ελεύθερο βολέ, η μπάλα βρέθηκε στην περιοχή της Δόξας, έσκασε κάτω, πέρασε από πάνω τον τερματοφύλακα της Δόξας Φωτόπουλο και στη συνέχεια βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Δόξας χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να χριστεί σκόρερ.Το γκολ για τον Αστέρα ήρθε στο 72ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Φοινικόπουλος βρέθηκε σε καλή θέση και με δυνατό σουτ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα 1-0.Η Δόξα από εκείνο το λεπτό και μετά πίεσε για την ισοφάριση αλλά χωρίς κάποια τύχη.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Μακεδονικό, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 22/10/2014 και ώρα 16:00 μ.μ. στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ (Παρούτογλου Νίκος): Μορόζ, Γιαβρόγλου, Λαμπρόπουλος, Καρατζάς, Δεληστεφανής, Κερατίδης (74΄Κούφατζης), Γουγουτσάς (70΄ Παπαδόπουλος), Οφθαλμίδης, Καλιπολίτης (46΄Αναστασιάδης), Φοινικόπουλος
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Σαπάνης Ηλίας): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Ψωμαδέλης (74΄ Γαβριηλίδης), Γραικός, Σαπάνης Ι., Ταΐρης (71΄Σαραμουρλής), Σταμπουλής, Τζαφάϊ, (77΄Σαπάνης Μ.), Νάσης, Αραμπατζούδης, Ιβάνοφ

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗ ΡΑΙΔΕΣΤΟ!!!

ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 18/10/2014 ΣΤΙΣ 16:30 Μ.Μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ.

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗ ΡΑΙΔΕΣΤΟ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2012-13 ΓΙΑ ΤΗΝ 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ, ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΙΣΟΠΑΛΕΣ 1-1.

ΦΥΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ METROSPORT ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟΤΕ ΣΤΗ ΡΑΙΔΕΣΤΟ (27/10/2012):

Τρίτη 14 Οκτωβρίου 2014

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 18 & 19 Οκτωβρίου στην Α1!!!

Δείτε το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 18-19 Οκτωβρίου από το πρωτάθλήμα της Α1 ΕΠΣ Μακεδονίας.