Παρασκευή 19 Σεπτεμβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ  21/9/2014 , ΩΡΑ 11:00 ,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΕΝΑΝ ΠΕΡΣΙΝΟ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 21/9/2014 ΣΤΙΣ 11:00 π.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ.Η ΔΟΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙ ΜΕ 1-2 ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΕΝΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ, ΠΟΥ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΟΝΕ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟ 4-1. ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 28Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2013-2014, ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-0.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ:

Πέμπτη 18 Σεπτεμβρίου 2014

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 20 & 21 Σεπτεμβρίου στην Α1!!!

Δείτε το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 20-21 Σεπτεμβρίου από το πρωτάθλήμα της Α1 ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΣΑΒΒΑΤΟ 20.09.2014
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(4η αγωνιστική)

Παρατηρητής:Μαλεζάς Λεωνίδας – Α’Βοήθ.:Γκόγκος Ιωάννης

Ο Πίνακας των σκόρερ στην Α1 (3η αγωνιστική)

Δείτε αναλυτικά τους σκόρερ στην Α1, 3η αγωνιστική.

Σοϊλεμεζίδης (ΑΕΠ)
Αυτογκόλ: Ελευθερίου (Οδυσσέας Κορδελιού)

Α.Ε. ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-2

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 πανηγύρισε η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο την Α.Ε. Πολυδενδρίου, την οποία κέρδισε με σκορ 1-2 στο Πολυδένδρι Ασκού.Στο πρώτο μέρος η Δόξα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, έχασε και πάλι κλασικές ευκαιρίες για γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Το σκορ άνοιξε ο Νάσης με κεφαλιά στο 8', μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Πολυδενδρίου, έκανε το 0-1 για την Δόξα.Αυτά σε γενικές γραμμές στο πρώτο ημίχρονο.Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πολυδενδρίου μπήκε πιο αποφασιστικά στο παιχνίδι και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλντι του Σοϊλεμεζίδη στο 58', ισοφαρίζοντας σε 1-1 για το Πολυδένδρι.Η Δόξα όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 77' ο Ιβάνοφ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 1-2 για την Δόξα Πενταλόφου.Έτσι μετά από αυτή τη νίκη η Δόξα παίρνει μια βαθμολογική ανάσα μετά από δύο ατυχή αποτελέσματα.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Οδυσσέα Κορδελιού την Κυριακή 21/9/2014 στις 11:00 π.μ.,στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΑΕΠ(Πετρίδης Σ.): Κουτρής, Μαυροβουνιώτης(84’ Τσομπανίδης), Παπαδόπουλος(55’ Μελίδης), Κουτσικοβαγγέλης, Καλπάκης, Καρούτας, Χαιρόπουλος, Δέντσας, Σαλακίδης(77’ Καρατασιάδης), Κατρατζόγλου, Σοιλεμεζίδης,

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ(Σαπάνης Ηλ.): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Σαπάνης Ι., Γαβριηλίδης, Γραικός, Αραμπατζούδης(70’ Σαπάνης Μ.), Ταΐρης,Σαπάνης Μ.(77’ Ψωμαδέλης), Σταμπουλής(89’ Πάτσο), Σαραμουρλής, Νάσης, Ιβάνοφ