Ιβάνοφ (Πεντάλοφος)

Σοϊλεμεζίδης (ΑΕΠ)
Αυτογκόλ: Ελευθερίου (Οδυσσέας Κορδελιού)

Α.Ε. ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-2

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 πανηγύρισε η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο την Α.Ε. Πολυδενδρίου, την οποία κέρδισε με σκορ 1-2 στο Πολυδένδρι Ασκού.Στο πρώτο μέρος η Δόξα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, έχασε και πάλι κλασικές ευκαιρίες για γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Το σκορ άνοιξε ο Νάσης με κεφαλιά στο 8', μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Πολυδενδρίου, έκανε το 0-1 για την Δόξα.Αυτά σε γενικές γραμμές στο πρώτο ημίχρονο.Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πολυδενδρίου μπήκε πιο αποφασιστικά στο παιχνίδι και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλντι του Σοϊλεμεζίδη στο 58', ισοφαρίζοντας σε 1-1 για το Πολυδένδρι.Η Δόξα όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 77' ο Ιβάνοφ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 1-2 για την Δόξα Πενταλόφου.Έτσι μετά από αυτή τη νίκη η Δόξα παίρνει μια βαθμολογική ανάσα μετά από δύο ατυχή αποτελέσματα.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Οδυσσέα Κορδελιού την Κυριακή 21/9/2014 στις 11:00 π.μ.,στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΑΕΠ(Πετρίδης Σ.): Κουτρής, Μαυροβουνιώτης(84’ Τσομπανίδης), Παπαδόπουλος(55’ Μελίδης), Κουτσικοβαγγέλης, Καλπάκης, Καρούτας, Χαιρόπουλος, Δέντσας, Σαλακίδης(77’ Καρατασιάδης), Κατρατζόγλου, Σοιλεμεζίδης,

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ(Σαπάνης Ηλ.): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Σαπάνης Ι., Γαβριηλίδης, Γραικός, Αραμπατζούδης(70’ Σαπάνης Μ.), Ταΐρης,Σαπάνης Μ.(77’ Ψωμαδέλης), Σταμπουλής(89’ Πάτσο), Σαραμουρλής, Νάσης, Ιβάνοφ

Τετάρτη 17 Σεπτεμβρίου 2014

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Αναλυτικά η 3η αγωνιστική
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Μακεδονικός 1-2
ΑΟ Καρδίας-Ιάσων Αυγής 2-1
Αχιλλέας Τριανδρίας-Αστέρας Ραιδεστού αναβ.
Θερμαϊκός Θέρμης-ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 1-0
Ένωση Συκεών-Ομόνοια Σίνδου αναβ.
Διγενής Μονολόφου-Ολυμπιακός Κυμίνων αναβ.

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΟ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙ!!!

Στο γήπεδο του Πολυδενδρίου θα αγωνστεί η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο την ΑΕ Πολυδενδρίου, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΜ.Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 17/9/2014 στις 17:00 μ.μ.

Να αναφέρουμε ότι οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν μεταξύ τους για πρώτη φορά στην ιστορία τους.