Τετάρτη 20 Αυγούστου 2014

Τρίτη 19 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Παύλος Μελάς 2-1

Νίκη στον δεύτερο φιλικό αγώνα για την Δόξα Πενταλόφου με σκορ 2-1 απέναντι στον Παύλο Μελά που πραγματοποιήθηκε σήμερα (18/8 18:30 μ.μ.) στον Πεντάλοφο.Καλές εντυπώσεις άφησε η Δόξα στο δεύτερο φιλικό κόντρα σε έναν αντίπαλο της τον Παύλο Μελά παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο.Οι δύο προπονητές Ηλίας Σαπάνης και Κώστας Μπίκας έβγαλαν σίγουρα κάποια συμπεράσματα, καθώς δοκίμασαν όλο το έμψυχο δυναμικό που είχαν στη διάθεση τους.Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ με τον Γεροντίδη.Κορυφαία φάση του ημιχρόνου ήταν για την Δόξα όταν το σουτ κεραυνός του Ivanov στο 33' βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Καρυπίδη.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν και το πιο εντυπωσιακό καθώς μπήκαν και τα τρία τέρματα του αγώνα.Στο 51' μετά από λάθος της άμυνας της Δόξας έγινε το 0-1 για την ομάδα της Σταυρούπολης.Από εκείνο το λεπτό η Δόξα άρχιζε σιγά-σιγά να ανεβάζει στροφές και κατάφερε να το γυρίσει το ματς τούμπα.Δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 61' μετά από αδράνεια της άμυνας του Παύλου Μελά γίνεται το 1-1 με πλασέ του Σεΐζη.Στο 65' νέα χαμένη ευκαιρία για την Δόξα όταν ο Νάσης βρέθηκε σε φάση τετατετ, όμως το σουτ του δεν βρήκε στόχο.Η ολική ανατροπή έγινε στο 72' μετά από ανατροπή του Σαρίκη, ο Νάσης από τα έντεκα μέτρα διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο την ΑΕ Φιλύρου(Α' ΕΠΣΜ) στις 30/8/2014 και ώρα 18:30 μ.μ. Η έδρα θα οριστεί τις επόμενες ημέρες.Εάν προκύψει ανακοίνωση φιλικού νωρίτερα από τις 30/8 θα ενημερωθείτε σύντομα.

Φώτο από το φιλικό ματς με τον Παύλο Μελά:

Δευτέρα 18 Αυγούστου 2014

ΕΠΣΜ:Την Τρίτη 26 Αυγούστου 2014 και ώρα 19.00 οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων

Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι όλες οι κληρώσεις των αγώνων των πρωταθλημάτων της Α1, Α’, Β’ και Γ’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 26 Αυγούστου 2014 και ώρα 19.00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δήμου Θεσσαλονίκης, η οποία βρίσκεται στο ισόγειο του Δημαρχιακού μεγάρου Θεσσαλονίκης (Βασ. Γεωργίου 1).
Επίσης, υπενθυμίζεται στα σωματεία της Ένωσης που δεν έχουν καταθέσει δηλώσεις συμμετοχής τόσο για τα πρωταθλήματα, όσο και για το κύπελλο Ελλάδας Ερασιτεχνικών Ομάδων ΕΠΣ, επειδή έληξαν οι αντίστοιχες προθεσμίες κατάθεσης τους, να τακτοποιήσουν τις εκκρεμότητές τους και να καταθέσουν τις δηλώσεις συμμετοχής τους το αργότερο μέχρι την Τρίτη 19 Αυγούστου 2014 και ώρα 15.00 στα γραφεία της ΕΠΣΜ (Τσιμισκή 31 – 2ος όροφος), προκειμένου να καταρτιστούν οι όμιλοι σ’ όλες τις κατηγορίες και να εκδοθεί η συμπληρωματική προκήρυξη των πρωταθλημάτων αγων. περιόδου 2014 – 2015.

Πέμπτη 14 Αυγούστου 2014

Αλλαγή ημερομηνίας το Δόξα Πενταλόφου-Παύλος Μελάς!!!

Ο Μ.Α.Σ. Δόξα Πενταλόφου ανακοινώνει πως η προκαθορισμένη φιλική αναμέτρηση με την ομάδα του Παύλου Μελά θα διεξαχθεί την Δευτέρα (18/08) στις 18:30, αντί για το Σάββατο (16/08), όπως είχε αποφασιστεί αρχικά.

Τρίτη 12 Αυγούστου 2014

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ (16/8) ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ ΜΕΛΑ!!!

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 16/8/2014 ΚΑΙ ΩΡΑ 18:30 μ.μ. ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΙΗΘΕΙ Ο 2ος ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ Α1 ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ ΜΕΛΑ.

Δευτέρα 11 Αυγούστου 2014

Α1 ΕΠΣΜ:Επτά εμβόλιμες αγωνιστικές στο νέο πρωτάθλημα!!!

Η παρουσία 19 ομάδων στην Α1 θα σημάνει αυτόματα τη διεξαγωγή επτά εμβόλιμων αγωνιστικών.
Η πρώτη θα γίνει στις 17 Σεπτεμβρίου, ενώ οι πέντε πρώτες, όπως και πέρσι, θα γίνουν μέχρι τις 15 Νοεμβρίου. Στα τέλη Νοεμβρίου οι ομάδες της Α1 θα πάρουν μέρος στο κύπελλο, ενώ θα ακολουθήσουν άλλες δύο εμβόλιμες Μάρτιο-Απρίλιο.
Η κανονική περίοδος της Α1 θα τελειώσει μέχρι το Πάσχα που είναι στις 12 Απριλίου και στη συνέχεια θα ακολουθήσουν τα πλέι οφ και πλέι άουτ.
Όσον αφορά τη Β” κατηγορία από τη στιγμή που κάποιες ομάδες δεν θα δηλώσουν συμμετοχή και για να μη γίνουν όμιλοι μικρών ομάδων οδεύουμε σε πρωτάθλημα πέντε ομίλων με 14-16 ομάδες.